Mēness cikls ir viens no būtiskākajiem pamatiem dažādām astroloģiskām prognozēm, to vēl šodien atsevišķās kultūrās izmanto par pamatu kalendāram. Mēness, Zemes pavadonis, atrodas vistuvāk Zemei un tā kustība ir visātrākā, salīdzinājumā ar citiem spīdekļiem. Mēness veic vienu apli ap Zemi 27,32 dienās. Stāvoklī, kādā savu ciklu uzsāka, kas atgriežas 29, 50 dienās.

Katra diena šajā ciklā ir īpaša, jo to veido Saules (vīrišķās JAŅ enerģijas izpausme) un Mēness (sievišķā IŅ enerģija) savstarpējās attiecības. Visu Mēness ciklu, tas ir citā attiecībā pret Sauli katru dienu. Tam ir nozīmīga loma cilvēka pašsajūtā un attiecībā uz veselību, jo Saule simbolizē cilvēka fizisko, taču Mēness emocionālo daļu. To mijiedarbība ietekmē organisma darbību. Mēness pārstāv ūdens zīmi, un, kā zināms, cilvēka organisms sastāv no 75% šķidruma. Tas nodrošina organisma līdzsvaru jeb homeostāzi, nepieciešams, lai barības vielas uzsūktos, tiktu saglabāta un uzturēta asinsrites sistēma un veiksmīgi noritētu vielmaiņas procesi.

Četras Mēness fāzes – Jauns Mēness, Augošs Mēness, Pilnmēness un Dilstošs Mēness.

Jauns Mēness – 1.fāze. ilgst 7,4 dienas. 1 diena sākas brīdī, kad Mēness atrodas starp Zemi un Sauli. Līdzīgi kā paisumu un bēgumu laikā, kurus ietekmē Saules un Mēness gravitācijas, arī organismā notiek spēcīga šķidruma apmaiņa, precīzāk – šis ir laiks, kad organisms šķidrumu nospiež uz leju – uz kājām, tas labprāt izdzen no sevis visu lieko. Jauns Mēness ir īpaši pateicīgs organisma atslodzei, attīrīšanai ar šķidrumiem, zāļu tējām. Vislabākais laiks, lai sāktu kaut ko jaunu, arī attiecībā uz organisma, veselības un līdz ar to arī pašsajūtas uzlabošanu.

Organisms turpina attīrīšanās procesu, šķidrumi vēl joprojām virzās no iekšienes uz āru. Ar sviedru palīdzību, organisms izvada sārņus. Šajā mēness fāzē īpaši ieteicamas pirts un ūdens procedūras, kas ne tikai atbrīvos organismu no visa liekā, bet arī rūpēsies par ādu. Šajā laikā organisms ir ļoti jūtīgs un uzņēmīgs pret saldumiem un trekniem ēdieniem, tādēļ, lai pasargātu to no „lieka smaguma” ieteicams ievērot saudzīgu – veselīgu ēšanas režīmu.

Pilnmēness – 3. Fāze 15-Augošs Mēness – 2.fāze 7,4 – 14-1521 dienai. Mēness un Saule, atrazdamies katrs savā pusē Zemei, ar pretēji sadalīto enerģiju, rada lielu stresu arī organismā. Tam rodas pastiprināts stress, ar kuru cilvēkam patiek galā un visefektīvāk to ir darīt, pastiprinot fizisku slodzi. Pilnmēness laikā šķidrums no organisma tiek izvadīts, samazinās ķermeņa svars. Ļaujoties emocionāla satraukuma radītai pastiprinātai ēstgribai, pastāv liela iespēja piebarot sevi ar liekiem un neveselīgām uzturvielām, kuras var aizturēt organisma dabīgo procesu norisi.
Pilnmēness laikā pastiprinās hronisko saslimšanu skaits, aktivizējas dzemdību procesi.

Dilstošs Mēness – 4. Fāze 22- 29,5 diena. Mēness un Saules enerģijas ir virzītas vienotā virzienā, organisma šķidrumi sāk kustību uz augšu – uz galvu. Organisms nav gatavs lielai slodzei, tā ir jāsamēro. Šajā laikā pastiprinās dažādas saslimšanas, kuru cēlonis ir galvā – sāpes, reiboņi, biežāk rodas insulti, palielinās spiediens acīs. Dilstošs mēness ir pateicīgs dažādu vājēšanas programmu sākšanai, jo organisms ir ar tendenci atdot. Mēness cikla noslēgums ir noslēguma posms arī cikla sākumā iesāktajiem darbiem, procedūrām, kaitīgo ieradumu atmešanai un tamlīdzīgi.

Rakstu sagatavoja astroloģe Rita Riekstiņa