Jau līdz ar pašām pirmajām Oktobra dienām viss šķitīs ejam neierastu ceļu. Komunikācijas, saziņas un pārvietošanās aizbildnis Merkurs, jau no 5. Oktobra pavērsies kustībai pretējā virzienā un ieviesīs zināmas korekcijas visā, kas kustās. Vārdos, papīros, darījumos, komunikācijas līdzekļos. Pārpratumi un aizkavēšanās, aizķeršanās un plānu maiņa pavadīs visu Oktobrī, līdz mēneša pēdējās dienās Merkurs sāks taisnot savu muguru taisni, lai saliktu visu pa plauktiņiem.

Mēneša pirmā dekāde būs īpaša arī ar Mēness aptumsumu, kas savu spožumu izpildīs Auna zīmē. Kā jau Aunam raksturīgi – nesaudzīgi un nepārdomāti darbi, tā laikā no 7. līdz 9. Oktobrim cilvēki viens otra virzienā raidīs tieši tādus vēstījumus. Ļoti stabilai stājai jābūt, lai šo dienu asie vēji neizrautu saknes. Eļļu ugunī šim kaislīgajam pilnmēnesim pielies mīlas patroneses Veneras un brīvības pārstāvja Urāna opozīcija, kuru dienās bagātina arī Saules savienojums ar Venēru, līdz ar to veidojot arī Saules opozīciju ar Urānu. Teju vai revolucionāri notikumi, brīvības alkas un jauns skats uz pasauli.

Tomēr lielākā šūpošanās mīlas trauciņā– pierādījumi, aizrādījumi, šķiršanās bez iemesla un paātrināti sirdspuksti ceļā iepretim brīvībai. Visam kādreiz pienāk lielās tīrīšanas laiks, taču, ja tas notiek Auna zīmes pavadījumā, jārēķinās ar to, ka izteiktais un izdarītais var radīt neatgriezeniski sāpīgu pēcgaršu, jo Auns nedomā un nemēra septiņreiz, taču griež spēkus nežēlojot. Jāsaudzē vienam otru, jārūpējas par to, kas dārgs un lolojams.

Visu mēnesi izteiks Svaru zīmes akcents, par ko parūpējās trīs planētu draudzīga kopā būšana šajā zīmē. Ar retrogrāda Merkura līdzdalību, šis mēnesis dos augļus tādās jomās kā jurisprudence, tiesvedība, ētika, politika. Jautājumi, kuros  godīgai rīcībai, sadarbībai un līdzās pastāvēšanai, ļoti liela nozīme.

Oktobris būs pārbaudes mēnesis diplomātiem un tiem, kas attiecībās tur mastu. Tiem svarīgākais uzdevums – jau savlaicīgi aprēķināt vēja kustības ātrumu un virzienu un pārliecinoši ar to mijiedarboties.