Īstā laulību datuma izvēle bieži vien ir jaunā pāra viens no pirmajiem un sarežģītākajiem uzdevumiem. Vienu izvēli vada simpātiska skaitļu rinda, citiem ģimenes tradīcijas, vēl kāds liek lieta intuīciju. Izvēles ir dažādas, jo arī mēs – cilvēki esam ļoti dažādi. Visi līdzīgi un tomēr katrs atšķirīgi. Šajā stāstā par visu mūsu līdzību runās fakts, ka ir vēlme dibināt ģimeni, stāties oficiālās laulības saitēs un/vai stūrēt laulības ostā. Nosaukumi dažādi, taču rezultāts viens – Laulība. Nenoliedzami laulības mērķis ir ģimene, drošas stabilas saites, taču, pateicoties tam, ka esam atšķirīgi, arī vēlmes kopdzīvei un ģimenes modelim ir atšķirīgs.

Kāds būs 2015. gads laulībām? Raibs, tā pat, kā pašas laulības un to formas.

Ja 2014. Gadu varēja it kā iedalīt divās daļās, no kurām puse bija veiksmīga laulībām un otra ne, tad 2015. Gadā tā aina būs krietni vien savādāka. Pēc laba un veiksmīga laika attiecību dibināšanai jālūkojas vien gada noslēgumā. Paskatīsimies sīkāk, kāds pa mēnešiem un periodiem būs gads, uzzināsim kam gatavoties un no kā iespējams izvairīties.

Gads sāksies ar lieliem lēmumiem un drosmīgām izvēlēm. Tiek, kuri gada sākumā būs nolēmuši precēties, jāliek aiz auss, ka klausīt šādā laulībā negrasīsies neviens. Valdīs diezgan liela anarhija, vēlmes robežosies ar iespējām, fantāzijas ar realitāti. Tādiem dabas, pasaules un piedzīvojumu mīļotājiem, iespējams varētu patikt, taču miera un saticības notis šajā dziesmā ieskanēsies reti.

Viens no būtiskākajiem un vieglāk novērojamajiem astroloģiskajiem faktoriem veiksmīgai kopdzīvei ir Augošs  Mēness. Lai gan Janvāra fons laulību reģistrēšanai nebūs pats stabilākais, steidzīgajiem un azartiskajiem iesaku laulības slēgt 24.-26. janvārī vai 29. janvārī.

No 21. Janvāra līdz 12. februārim komunikācijas un dokumentācijas uzraugs Merkurs atradīsies retrogrādā stāvoklī, kas pats par sevi iespējams, laulībām netraucēs, taču var radīt muļķīgus pārpratumus dokumentācijas sagatavošanā, ceļā un vai no laulības ceremoniju, izmaiņas viesu sarakstā un citos it kā sīkumos. Svarīgākais, kas jāiegaumē – šajā laikā parakstītās vienošanās un dokumentācija piedzīvo labojumus, korekcijas un iespējams arī vienošanās atsaukšanu.

Nedēļā līdz 20. Februārim gan Venēra gan Marss atradīsies jutīgajā un neizlēmīgajā Zivju zīmē. Šajā laikā kā viens tā otrs īsti nevarēs saņemties lielā vārda teikšanai. Ja vien sajūtas un solījumi iet vienā solī ar darbiem, tad šajās dienās Mēness cikls būs pateicīgs jaunam sākumam.

 Lai vai kā jaunajam pārim patiks lukoties zvaigznēs, ķert sniegpārslas uz siltā vaiga, astroloģiskais fons būs diezgan prasīgs. Laiks, kad par savu lēmumu un izdarīto izvēli jāpārliecinās vēl un vēl. Neko nevajag atstāt pašplūsmā, jo spertie soļi būs teju kā tetovējums  - uz ilgu laiku.

Līdz pat aprīļa pirmajai dekādei retrogrādā stāvoklī  atradīsies laimes, veiksmes, pilnības un bagātības planēta Jupiters.  Tiem, kas stāsies laulībās šajā periodā jārēķinās ar ilgstošām naudas problēmām, ar sapņiem, kas nemitīgi nokavē priekšpēdējo vilcienu. Iemīlējušies jau allaž cer uz kaut ko vairāk un skaistāku. Kamēr Jupiters šādā stāvoklī, var cerēt tikai uz to, ka pārlieku daudz lieka nav sasolīts, un ka ilgas ir iespējams saistīt ar realitāti. Jātīko pēc tiem mērķiem, kas piepildāmi paša spēkiem.

Ja tomēr jālaulājas marta mēnesī,  iesaku to darīt ne ātrak par 22. Martu, kad mīlas dieviete Venēra būs iekustinājusi gurnus ceļam pa Vērša zīmi, solot attiecības, kurās skaistām un materiālam lietām būs augsta vērte.  Tā vien šķitīs, ka mīlas trauks aumaļām pilns, taču jāraugās uz situāciju kopumā. Līdz ar Saules ieiešanu Auna zīmē un Pavasara sākšanos dullums un neprātīgi lēmumi svinēs svētkus dienu un nakti.  Cik ilgi būs prieki, cik saturīgs laimes kamols.. tas var pašiem nākt par pārsteigumu.

Marta beigās atpakaļgaitas skata spogulis būs pavērsts tiešam acu skatienam, visi ceļi vedīs divus soļus uz priekšu un trīs atpakaļ. Tas, protams, atkal kā bonuss, kā vērtīgs moments lai ieskatītos dziļāk sava izredzētā patiesajos nolūkos, taču to vislabāk ir darīt tad, kad Jā vārda vēl nav izskanējis līdz ar šampanieša glāzes šķindoņu un kāzu viesu barošanu.

Tāda ainava, kad ceļarullis lēni veļas uz priekšu rūpīgi un pārliecinoši darot savu darbiņu, būs vērojama visu vasaru. Iespējams, ka labākais risinājums ir šajā laikā paļauties uz to, ka ja varēja pagaidīt tik ilgu laiku, tad varēs pagaidīt vēl pāris mēnešus. Kad jau, tad jau. Ja  tomēr nē, tad Augošs Mēness kā labākais un atsaucīgākais glābējs – 22.; 23; 25;28; 29 un 30. martā.

Aprīlī Jauna Mēness pozitīvo ietekmi mēness pēdējā dekādē papildinās Labvēlīgi un mierīgi noskaņotas Vērša zīmes ietekme. Vairāku planētu atrašanās šajā zīmē stiprinās tās nozīmi, laulības dzīvei piešķirot ilgtermiņa zīmogu. Vērša zīmes labvēlīga ietekme ir noturība, stabilitāte, uzticība un uzticamība. Te ļoti raksturīgi būs iziet laulības dzīvē tiem pāriem, kas ilgi un dikti būs uz to gājuši, krājuši finansējumu lielajai baltajai kleitai un populāriem svētku muzikantiem. Bagātīga samaksā par atmiņā paliekošiem svētkiem. Par to vai un cik šie svētki spiedīs kabatu nu jau jaunajai ģimenei, jādomā laicīgi. Labākās dienas19; 22; 23; 29 un 30. aprīlis.

Maijā slēgtās laulības pavadīs kategorisms un ietiepība. Ja pāris cerīgi raugās uz šī mēneša sākumu, tad es domātu, ka viens noteikti palīdz otram pieņemt lēmumu pēc iespējas ātrāk un tā, kā „vajag”.  Šādas attiecību tendences būs vērojamas arī pēc laulības dzīvē – viens teiks – otrs darīs. Maijā uz retrogrāda Saturna fona Augoša Mēness dienas – 21, 22, 23, 24, 27, 28 maijs.

Jūnijs būs piepildīts straujiem un dinamiskiem lēmumiem. Liela runāšana, maza darīšana. Ja kāzu datums nolikts jūnija pirmajā pusē, jārēķinās ar izmaiņām plānos un pārrakstīšanos pat svarīgākajos papīros. Šis laiks pavisam nestabils priekš vienošanās kaut kam tālejošam un noturīgam. Ārkārtas gadījumiem izvēlies kādu no šiem datumiem: 19; 20; 21; 26 vai 27 jūnijs.

 Gada otrā puse sāksies skaļi un manāmi, tāpat kā tās kāzas, kas tiks dzertas šī mēneša sākumā. Vēljoprojāmretrogrāds Saturns piedāvā laiku pārliecināties par savām izvēlēm,  plānot un neizdarīt sasteigtus lēmumus. Visu gada pirmo pusi noteikti var stāties laulībā tie, kas pudu sāls kopīgiem spēkiem jau pieveikuši, tie, kas sapratuši, ka nekādi vēji neaizpūtīs pūku, kas pieder tikai viņiem diviem vien. Drosmīgie uz azartiskie, kas savas attiecības sākuši salīdzinoši nesen, laulājoties šajā laikā dabūs pārbaudes testus diezgan bieži un ne tos vienkāršākos. Veiksmīgākās dienas 18 – 21 jūlijs. Ja augstāk minētais laiks skaistai un saulainai ģimenes dzīvei ir maigi sakot apgrūtināts, tad no 22. Jūlija es neieteiktu skatīties šīs institūcijas virzienā vispār, ja vien spīts nav stiprāks par astrologa ieteikumiem.

Laiks, kad mīlas lietas, attiecību harmonija un finanses pat sadzīviskā līmenī būs ļoti nopietni klupšanas akmeņi attiecībās ilgs līdz 9. Septembrim. Klasiskais un iemīļotais kāzu mēnesis Augusts šoreiz sagatavojis diezgan lielus pārbaudījumus. Ja nu tomēr, tad 19-21, 24, 25 augusts.

No 9 līdz 16 septembrim debesis bus teju vai atbrīvotas no dažāda veida greizām planētu kustībām, pārpratumiem un citiem traucēkļiem laimīgai un saticīgai kopā būšanai. Vēja virzieni mainīsies, taču jaunajiem , kam skaidrs mērķis, būs gana viegli uzturēt raitu soli, lai to sasniegtu. Svinības šajā laikā jāuztic tam, kam vislielākā pacietība un manīga acs uz sīkumiem. Pavisam labi datumi 14-16 septembrim.

Vēlāk jau atkal gaisu maisīs kļūdu un pārpratumu meistars Merkur, kas līdz pat Septembra beigām var iesēt pārdomu sēklu kāda no jaunā pāra galvām. Protams – labāk vēlāk nekā nekad, taču iespējams, ka šo mulsuma pilno brīdi var apiet izvēloties veiksmīgākus datumus.

Tiem, kas spējuši paciesties, izmantojuši  gada sākumu vērtīgi, pasakaini skaists un rudenīgi krāsains laiks laulībām sāksies no 14 oktobra. Te valdīs saticība, saimnieciskas apņemšanās, noturība un praktisks skats un finansiālo situāciju. Vīriešu cilvēki iespējams būs nedaudz lēnāki, taču praktiski un strādīgi gan. Visu ko teiks, to izdarīs. Kāzas jārīko izteiksmīgas, tā, lai draudzenēm un kaimiņienēm acīs kož.  Jauns Mēness oktobrī 14-23. Oktobrim.

Novembrī reģistrētas attiecības šķiet turēsies visilgāk un tikai divu iemeslu vadītas – vai nu par spīti, vai tiešām spēcīgas mīlestības vārdā. Laulības, kuras pavadīs kaislīga seksuālā dzīve un izteiktas materiālās (un fiziskās) vajadzības. Ja viens otra dārziņā neraks akmeņus, tad izdodies saglabāt spēcīgu enerģētisko saikni daudzus gadus pēc laulībām. Īstie datumi 16 – 18.

Decembra sākumā būs jūtams partnera spiediens, līdz ar grandioziem laulību plāniem var aptrūkties laiks un uzmanība, ko cilvēks veltī cilvēkam. Gada nogalē slēgtajām laulībām jāseko dubultam dzīves priekam un jaunai enerģijas devai. Pirmssvētku dienās pavisam sniegotās noskaņās ieteicams laulāties 16; 19; 21 vai 22 decembrī.

Žurnālam PRECOS sagatavojusi Astroloģe Rita Riekstiņa