Retrogrādais stāvoklis. Primāri jau šis laiks mums prasa nedaudz apstādināt savu tempu un atskatīties uz to, ko esam sakrājuši, ko esam savākuši sev līdzi – pieredzē, atmiņās, domās, dzīvē. Pašiem bieži vien neapzinoties, velkam līdzi ļoti daudz vecu, nevajadzīgu, grūtu un smacējošu mirkļu.
Retrogrāds Saturns prasa rūpīgu savas bagāžas šķirošanu, lai nākamajā posmā, kad planēta uzsāks direktu kustību, varam stāvēt savu mērķu un plānu priekšā ar vieglu ”mugursomu” un tajā lai atrodas tikai tas, kas tiešām ir vērtīgs un vajadzīgs turpmākajam ceļam.
Retrogrādas kustības galvenais darbības virziens ir uzmanība pagātnei, jau piedzīvotajam, tam, kur dzīvojam.
Saturns astroloģijā ir dzīves visnopietnākais skolotājs. Brīžam tas nekautrējas ieņemt noteicošā mācību pārziņa lomu. Saturns ir mūsu dzīves jēgas, uzdevumu, mūsu karmisko pienākumu uzraugs. Saturnam esot retrogrādā pozīcijā, vislielākais akcents būs tieši uz šiem jautājumiem. Tas nāk, lai pārbaudītu mūsu attieksmi pret dzīves vērtībām, pret savu karmisko uzdevumu izpildi. Būtiska uzmanība uz materiālo un garīgo vērtību līdzsvaru, spēju uzņemties atbildību, noteikt dzīves prioritātes un vērtības.
Kā īsti darbojas Saturns – skolotājs? Pirmkārt jau daudziem no mums skolotājs asociējas ar stingru, gana dusmīgu tanti vai onkuli , ļoti novalkātā, tomēr vēl ar pieklājīgu eleganci ģērbtā kostīmā. Ja nebūsi izpildījis mājasdarbu – dabūsi pamatīgi trūkties. Ja nokavēsi stundu – nedomā, ka tiksi cauri ar piemīlīgu smaidu. Tādas un līdzīgas ainiņas nāk galvā, vai ne. Un jā, tieši tas ir Saturns un nekādu „šuri muri” tas nepieņem, nesaprot un negrasās saprast. Pati svarīgākā ziņa tajā visā ir – ļoti labi, ka tas ir tieši tāds, jo, ja muksim no atbildības, ja muksim no tā, kas ir jāizdara, ja atrunāsimies ar vieglprātīgiem – kādēļ neizdarīju, tad pie pozitīva vērtējuma netiksim. Nedz mūs no vidusskolas (augstskolas) ar diplomu izlaidīs. Nē, neizlaidīs gan. Mēs vienmēr varam aiziet paši, tikai tad jārēķinās ar pus pabeigtību, ar kuru sāksim jaunu etapu savā dzīvē. Laiks ies uz priekšu un jauns cikls arī sāksies. Vieniem nākamajā klasē vai jaunā dzīvē pēc augstskolas, citam visu šo jauno un potenciālo notikumu pievārtē un ar ļoti maz iespējām tajos piedalīties. Otrklasnieki, gļēvuļi, neveiksminieki tos mēdz saukt dažādi, taču tas skan precīzi. Tieši tik precīzi, cik paši ar savu attieksmi un darbību uz to iesim.
No Saturna skolas nav jābaidās, lai gan, piekrītu, ka šajā dzīvē ir vieglākas un lustīgākas padarīšanas. Atminies izteiktos vārdus: „Es jau negribēju, bet paldies mammai (skolotājai, tētim utt”, kas man dzina tās klavieres spēlēt dienu un nakti. Paldies, jo tagad manī skan mūzika. Tagad šis „dzīšanas” darbiņš ir katra paša rokās. Dzeniet! Nemūciet! Un tā mūzika skanēs un pēc Saturna skolas mēs katrs pats sev varēsim teikt Paldies. Un, protams, Saturnam 
Vērtīgās domas ar pavisam robustiem jautājumiem retrogrāda Saturns periodam:
- Vai man tas ir nepieciešams?
- Ko es no tā iegūšu?
- Kāda ir tieši mana loma tajā?
Es silti iesaku būt izlēmīgiem un rīkoties drosmīgi. Ja atbilde uz šiem jautājumiem nav vērsta uz nākotni, kuru iezīmē mērķi – dzēšat, slēdzat, metat ārā. Atsakāties. Saturns neatstās (neļaus atstāt) to, kas nav vajadzīgs, taču katra paša uzdevums ir izdarīt pareizo izvēli. Izvēli caur vērtējumu un pazemību pašiem attiecībā pret savu dzīvi.