Svara pieaugumam ir dažādi iemesli, raksturīgākie no tiem ir nesabalansēts uzturs, stress, mazkustīgs dzīvesveids. Dāsni klātais svētku galds allaž sev nes līdzi bagātīgu sāta sajūtu un dažus kilogramus klāt jau ierastajiem cipariem uz svariem. Neliels svara pieaugums rada diskomforta un smaguma sajūtu. Ārēji novērojama nespodra sejas krāsa un uzblīdusi seja. Šādas izpausmes parasti rada organisma intoksikācija , nevis vienkārši pārēšanās. Organismā ir divas būtiskas attīrīšanas “iekārtas” aknas un nieres, kuras bieži vien svētku laiks noslogo ar atkritumvielām. Ja aknas un nieres mazāk sekmīgi veic savu darbu, organismā uzkrājas toksīni, un tas veicina nelielu tauku polsteru veidošanos viduklī un uz vēdera. Ilgstošā laikā arī rada celulītu.

Kā svaru ietekmēt un regulēt ar Mēness fāžu palīdzību?

Augošā mēnesī (no jauna mēness līdz pilnmēnesim) organisms ir “uzkrāšanas fāzē”. Šajā periodā ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar kalorijām. Abu nedēļu laikā, kas ilgst no jauna mēness līdz pilnmēnesim, aknas strādā intensīvāk par nierēm. Kad iestājas pilnmēness, aknām ir jāatpūšas (jo tās iepriekšējā periodā ir daudz strādājušas). Tieši pilnmēness laiks ir vispiemērotākais aknu drenāžas veikšanai.

Dilstoša Mēness laiks (no pilnmēness līdz jaunmēnesim) ir krājumu iztukšošanas un enerģijas patērēšanas periods. Tas ir īstais laiks drenāžai un atslodzei. Šī perioda laikā nieres strādā intensīvāk par aknām. Kad iestājas jaunmēness, nieres jau ir daudz strādājušas. Tieši Jaunmēness ir labvēlīgs, lai veiktu nieru attīrīšanu un drenāžu.

Pilnmēness dažiem cilvēkiem liek it kā uzpūsties: Mēness pievilkšanās spēks izraisa tādu kā organismā esošā ūdens “iekšējo paisumu”.

Kā rīkoties?

Atslodzes diena

  • ēst vārītus augļus un dārzeņus

  • ēst grilētu vai tvaicētu zivi

  • atturēties no alkoholiskiem dzērieniem, piena produktiem, gaļas un cietu saturošiem produktiem

  • dzert daudz vairāk šķidruma nekā parasti, pagatavot drenējošu un detoksikāciju veicinošu dzērienu

  • Ievērot atslodzes dienas divas reizes mēnesī: pilnmēness dienā un jaunmēness dienā

Augļu un dārzeņi novājēšanai: dilles, vīnogas un ananāsi

Augi novājēšanai: mate, brūnaļģes.

Zaļās tējas uzlējums ļoti labi darbojas kā diurētiķis, un tam piemīt antioksidanta iedarbība. Zaļās tējas sastāvs veicina adrenalīza sintēzi un atbrīvošanos, bet tas savukārt sekmē tauku atbrīvošanos un izdalīšanos no taukaudiem. Pilnmēness un jaunmēness periodā liela tējas tase četras reizes dienā maz pamazām ļaus izvadīt organismā uzkrāto pārliecīgo tauku daudzumu. Paralēli šiem periodiem vēlams ik dienas izdzert prāvu tasi zaļās tējas.

Aknu drenāža. Pilnmēness laikā drenēšanas procesu veicinās rozmarīna uzlējums. Tā aknu drenējošā un stimulējošā darbība ur saistīta ar tajā esošo ēterisko eļļu, kas satur alfa pinēnu (tam piemīt antiseptiskas īpašības), berneolu, kamparu un cineolu.

Kā pagatavot: uzvāriet vienu litru ūdens ieberiet verdošajā ūdenī 50g svaigu rozmarīna ziedu un atstājiet tos ievilkties 10 minūtes. Lietot: vienu tasi pēc katras ēdienreizes.

Nieru drenāža. To veic jaunmēness dienā, izmantojot timiāna uzlējumu. Tas satur ēteriskās eļļas, kuru pamatsastāvdaļas ir timols un karvakrols, kas veicina urīna veidošanos un izdalīšanos.

Kā pagatavot: Iemetiet sauju timiāna (30g) vienā litrā verdoša ūdens. Atstājiet to ievilkties 15 minūtes un tad nokāst. Lietot pa vienai tasei ik četras stundas pārmaiņus ar citrona uzlējumu.

Papildus veicinošas darbības:

  • papildus jau ierastajam šķidruma daudzumam, izdzeriet katru dienu vēl vismaz pusotra litra šķidruma (ūdeni, zaļās tējas, zāļu tējas). Visefektīvākā ir pirmā glāze no rīta, uzreiz pēc pamošanās un pēdējā glāze pirms došanās pie miera.

  • guliet pietiekami ilgi

  • lietojiet uzturā diedzētus graudus. tie satur enzīmus, kas palīdz sašķelt taukus.

  • Palielināt fizisko aktivitāšu intensitāti.

Lai jums mierīgi svētki un viegla pašsajūta.

Ieteikumus apkopoja astroloģe Rita Riekstiņa.